Kredyt bez BIK – na czym polega?

Jednym z najbardziej popularnych kredytów w ostatnich latach jest kredyt bez BIK. Co to jednak oznacza,czym taki kredyt się charakteryzuje i odznacza? Co można o nim powiedzieć? A przede wszystkim: do kogo jest skierowany? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, czego jeszcze nie wiesz i co chciałbyś wiedzieć o kredytach bez BIK.

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej

W 1991 roku założono „Bankowy rejestr klientów czasowo niewywiązujących się zobowiązań” na mocy inicjatywy Związku Banków Polskich. W 1997 twór ten połączył się niejako z nowo utworzonym Biurem Informacji Kredytowej (BIK), czyli instytucją, której zadaniem było i jest gromadzenie i integrowanie danych dotyczących klientów różnych banków oraz spółek w Polsce. Głównym celem istnienia instytucji jest udzielanie informacji i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowejróżnych klientów bankom oraz innym firmom.
Historia kredytowa zawiera wszystkie pozytywne i negatywne informacje dotyczące spłat zobowiązań danej osoby. Bankom i firmom udzielającym pożyczki służy ona jako weryfikacja danej osoby jako mogącej sprostać spłacie pożyczki czy kredytu. Jeśli więc mamy kilka niespłaconych kredytów lub w przeszłości spłacaliśmy swoje kredyty z opóźnieniem nasza „opinia” w BIK będzie negatywna, mamy wtedy więc mniejsze szanse na otrzymanie kredytu lub pożyczki w dniu dzisiejszym. Dla banku czy firmy pozabankowej nie będziemy klientami, którzy w sposób terminowy mogą regulować raty pożyczki czy kredytu. Nasuwa się więc pytanie: co mają zrobić osoby z negatywną opinią w BIK, jeśli chcą wziąć pożyczkę? Z pomocą przychodzą właśnie kredyty bez BIK.

liczenie kredytu bez bik z kalkulatorem

Pamiętaj, że pożyczki bez sprawdzania w BIK nie należą do najtańszych. Jeśli nie musisz to nie pożyczaj!

Czym jest kredyt bez BIK?

Kredyt bez BIK to forma kredytu, gdzie instytucja pozabankowa oficjalnie nie sprawdza historii kredytowej swojego klienta w BIK. Innymi słowy: cała nasza wcześniejsza historia kredytowa nie może negatywnie wpłynąć na opinie firmy dotyczącą udzielenia nam kredytu. Istnieją jednak również minusy podobnego wyjścia – zazwyczaj kredyty i pożyczki bez BIK można wziąć tylko na bardzo ograniczoną kwotę, a okres spłaty również jest dość krótki – ogólnie cały proces wydaje się mocno restrykcyjny. Z drugiej jednak strony, jeśli jeden kredyt lub pożyczkę spłacimy w firmie pozabankowej w odpowiednim i wyznaczonym na to czasie istnieje duże prawdopodobieństwo, że następne pożyczki i kredyty będziemy mogli pobrać na znacznie większą sumę i dłuższy odcinek czasu. Taką politykę ma większość współcześnie funkcjonujących firm pozabankowych.

Jak wziąć kredyt bez BIK?

Kredytów bez BIK udzielają wybrane instytucje pozabankowe. W większości przypadków znaczną część formalności można załatwić przez Internet bez wychodzenia z domu. Przedstawiamy listę firm pozabankowych, które proponują takie rozwiązanie w swojej ofercie. Przy nazwie firmy zaznaczamy także maksymalną kwotę pożyczki na chwilę obecną oraz okres spłaty pożyczki w danej firmie:

 1. ViaSMS – maksymalna kwota 2 000 zł / na 30 dni
 2. Provident – maksymalna kwota 10 000 zł / tygodniowe raty
 3. Kredito24.pl – maksymalna kwota 2 000 zł / na 45 dni
 4. Pozyczkaplus.pl – maksymalna kwota 1 500 zł / na 30 dni
 5. DailyCredit.pl – maksymalna kwota 1 500 zł / na 12 miesięcy
 6. Kredyty-chwilówki – maksymalna kwota nawet do 200 000 zł przy okazaniu dokumentów potwierdzających dochody
 7. Ekspreskasa.pl – maksymalna kwota 2 000 zł / na 60 dni
 8. ProfiCredit – maksymalna kwota 10 000 zł / na 48 miesięcy
 9. Kasomat.pl – maksymalna kwota 250 zł / na 30 dni
 10. Mini-Credit.pl – maksymalna kwota 2 000 zł / na 30 dni
 11. Kaska.pl – maksymalna kwota 2 500 zł / na 45 dni
 12. SMS365 – maksymalna kwota 2 000 zł / na 30 dni
 13. Zyrafapozyczki.pl – pierwsza pożyczka oferowana za darmo

O większości z tych firm mogą Państwo przeczytać na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do lektury i do komentowania treści. Czekamy na wszelkie komentarze i pytania!

Dodaj komentarz