Kredyt online – jak go wziąć i jak spłacać

Kredyt online jest kredytem odpowiednim i świetnym dla nowoczesnych oraz zapracowanych osób, które cenią sobie swój czas lub też po prostu nie posiadają go w nadmiarze. Jest to także niewątpliwie skutek postępu cywilizacyjnego, idąc z duchem czasu banki i parabanki przeniosły swoje filie do Internetu proponując swoje usługi na znacznie szerszą skalę większej ilości osób. Dla instytucji finansowych to sposób na dotarcie do dużej liczby nowych klientów, a dla klientów – dogodny sposób kredytowania lub pożyczkowania.

Pieniądze na klawiaturze

Polacy pokochali kredyty online. Szybko, wygodnie a często i taniej!

 

Czym charakteryzuje się kredyt online?

Pożyczki i kredyty online jak sama nazwa wskazuje od początku do końca całego procesu przeprowadzane są za pomocą Internetu. Cały proces w wersji uniwersalnej (najczęściej występującej) wygląda następująco:

 1. Wybieramy bank lub parabank, w którym chcemy zaciągnąć kredyt online
 2. Rejestrujemy się na stronie danego parabanku
 3. Wypełniamy wniosek online, do którego potrzebny nam jest jedynie dowód osobisty (wpisuje się numer dowodu oraz PESEL)
 4. Weryfikujemy konto bankowe wpłatą na konto banku w wysokości od 1 grosza do 1 zł
 5. Na panelu użytkownika, przez e-mail lub SMS jesteśmy informowani o przyznaniu lub nie pożyczki
 6. Pieniądze wpływają na nasze konto bankowe
 7. Spłata pieniędzy odbywa się również online, gdzie wpłacamy raty na konto firmy lub banku

Charakterystyczne cechy kredytu online to:

 • Jego szybkość
 • Ogólnodostępność
 • Brak formalności
 • Niekiedy bez BIK i poświadczeń

Jakie warunki trzeba spełniać aby wziąć kredyt online?

Z powodu formy kredytu lub pożyczki online wymagany jest oczywiście dostęp do sieci internetowej, jak również:

 • Posiadanie konta bankowego, w tym najlepiej konta internetowego z dostępem do niego przez panel w sieci
 • Telefonu komórkowego z prawidłowym numerem w sieci (nie zawsze)

Innymi, jednak już niecharakterystycznymi warunkami, jakie trzeba spełnić to oczywiście posiadanie polskiego obywatelstwa, stałe zamieszkanie i zatrudnienie na terenie Polski, niekiedy zaświadczenie lub poświadczenie o dochodach, skończone od 18-25 lat do 65-75 lat życia.
Posiadanie konta bankowego jest niezbędne przez wymaganą weryfikację w kredytach i pożyczkach online oraz z powodu wpłaty pożyczki na dane konto, jak również spłat, które również wykonuje się online za pomocą tegoż konta.

Dlaczego kredyt online jest opłacalny?

Kredyt online jest dobrym wyborem z powodu natychmiastowej decyzji kredytowej oraz wpłaty pieniędzy na nasze konto. Nie ma w nim miejsca na długie bankowe procedury, zbędne formalności, przygotowanie dokumentów etc. – co jest niewątpliwym plusem dla każdego potencjalnego klienta. Okres pożyczkowania w niektórych firmach wynieść może nawet parę tygodni lub miesięcy – ponieważ istnieje wiele firm proponujących kredyty online lub pożyczki online niebędące zwykłymi „chwilówkami”. Również suma kredytu może być całkiem zadowalająca.
Jeśli są Państwo zainteresowani kredytem online lub pożyczką online zapraszamy do dyskusji oraz przejrzenia innych artykułów, w których tworzymy rankingi najlepszych produktów online proponowanych przez firmy pozabankowe.

Dodaj komentarz