Najszybszy kredyt przez Internet z firmami Związku Firm Pożyczkowych

W poradach prawnych opisywanych na stronie ZFP, pisanych przez dyrektora ds. prawnych Pawła Grabowskiego, czytamy, że najbardziej zaufanymi firmami na rynku polskich mikropożyczek są to zrzeszone w związku. Warto się przyjrzeć, jakie to firmy oraz dlaczego zaufanie do nich wśród klientów jest wyższe niż w stosunku do innych firm pożyczkowych.

Czym zajmuje się ZFP?

ZFP to Związek Firm Pożyczkowych, który zbiera w jedność jedne z największych i najstarszych parabanków w Polsce. Na czym polega jego szczegółowa działalność? Wstąpienie do związkuniewątpliwie zmienia status firmy pożyczkowej zwiększając jej wiarygodność w oczach przyszłych klientów. Poza tym, ZFP dba o interesy parabanków w Polsce, zajmując się nawet proponowaniem nowych rozwiązań w ustawach i zgłaszając swoje pomysły bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. ZFP wypowiadało się już w kwestiach zmiany ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych oraz wprowadzeniu ustawy o prawie restrukrutyzacyjnym.

Dlaczego wybrać firmę należącą do ZFP?

Z powodu dużej wiarygodności i profesjonalizmu ZFP, szybka pożyczka online będzie łatwiejsza w uzyskaniu z pomocą zrzeszonych w związku firm. Firmy te bowiem mają już swoją pozycję na rynku i udzielają pożyczek w miarę regularnie, bez odrzucania tak dużej ilości wniosków, jak w przypadku firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Wydaje się, że korzystając z oferty firm zrzeszonych ZFPnajszybciej da się uzyskać wymarzony kredyt online.

Firmy przyłączone do Związku Firm Pożyczkowych

Obecnie do ZFP należy 13 firm pożyczkowych. Jest to niewielki odsetek wszystkich parabanków w Polsce, ale przy tym są to jedne z największych i najbardziej trwałych firm. Należą do nich:

 • NetCredit,
 • Kredito24,
 • Vivus,
 • SMS365,
 • Lendon,
 • ViaSMS,
 • MiniCredit,
 • Pożyczkomat,
 • Pandamoney,
 • InCredit,
 • Zaimo i
 • ŁatwyKredyt

Przyglądając się tej liście łatwo zauważyć, że tak naprawdę mamy tu do czynienia jedynie z 10 niezależnymi firmami. Pandamoney i Kredito24 należy do tej samej spółki, podobnie jest z firmami InCredit i NetCredit.

Wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej

 

Jak inaczej ZFP pomoże nam zdobyć dobrą pożyczkę?

Co ciekawe, Związek Firm Pożyczkowych zajmuje się również poradami prawnymi. I to nieodpłatnie dla każdego klienta, który byłby zainteresowany pożyczkami firmy… niezrzeszonej w związku. Chociaż więc szybka pożyczka online zostanie nam z łatwością przyznana w firmach zrzeszonych w związku, to z drugiej strony zastanawia taka polityka instytucji. Dalej w zapisach dotyczących takiego postępowania, czytamy:

„Jeśli mają Państwo wątpliwości odnośnie treści dokumentów i regulaminów, którymi posługują się firmy pożyczkowe, nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują ich zapisy i na tej podstawie rzetelnie ocenią, czy korzystanie z usług wskazanej firmy jest bezpieczne. W przypadku wykrycia przez nas klauzul niedozwolonych, sprawę skierujemy do właściwych instytucji nadzorczych.”

Widać tu wyraźnie, że ZFP stoi tyłem do wszystkich innych parabanków oferujących swoje usługi w tym samym sektorze pożyczkowym. Dlatego też należy patrzeć z przymrużeniem oka na wszelkie zapewniania ZFP, jakoby firmy zrzeszone w związku miały więcej zalet niż te poza nim. Mamy tutaj do czynienia ze zwykłą konkurencją i chęcią zdobycia, jak największej liczby klientów. Dbanie o własne interesy nie jest jednak przestępstwem, a wysoka poprzeczka, jaką stawia przed firmami ZFP stanowi tylko o dobrych interesach samych zainteresowanych pożyczkami online. Wszystkim więc wychodzi to ostatecznie na dobre.

Dodaj komentarz